IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Hiraeth

Go down 
AutorWiadomość
Ragnarr Blóðørn
Król
Król
avatar

Liczba postów : 222
Join date : 24/11/2016

Dane Postaci
Energia:
86/105  (86/105)

PisanieTemat: Hiraeth    Pon Lis 28, 2016 3:53 pm

Rodzaj stada: Złe

Król: Ragnarr Blóðørn
Królowa: Obecnie Brak • Hiraeth jest tym stadem w krainie, które budzi największą trwogę - jego członkowie znani są ze swoich czynów którymi kieruje jedynie troska o samego siebie i własne stado. Ponoć najbezpieczniejsze miejsce w krainie, gdyż rzadko kto odważyłby się nastawać im na odcisk - sama nazwa stada budzi respekt, zaś fakt, że ci, którzy zaatakują słowem bądź czynem jego członków zazwyczaj lądują w lochach tylko w tym pomaga.

 • Najważniejsze jest stado, które jest rodziną. Członkowie Hiraethu wierzą, że właśnie w takiej grupie tkwi siła, dlatego są oni zgraną jednostką.

 • W grupie panuje ścisła hierarchia która umożliwia uniknięcie konfliktów wewnętrznych. Najważniejsze jest słowo władcy, zaś szacunek z góry należy - chociaż próbować bądź udawać że się to robi - się osobnikom o wyższej randze.

 • W stadzie panuje system częściowo patriarchialny - ogiery są uznawane za te, których natura obdarzyła skłonnościami do władzy, więc jeśli spotkają się klacz i ogier o tej samej randze, to ogier stoi w hierarchii wyżej. Mimo tego jednak jeśli to klacz jest "na wyższym szczeblu" ogier zobowiązany jest uszanować ją tak, jakby była ona ogierem o randze wyższej.

 • Ogiery należące do stada mają możliwość posiadania sług, o ile sami je złowią. Takowymi mogą być jedynie dorosłe klacze. Takową można także otrzymać w dowód uznania od władcy bądź innego ogiera. Należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś nie potrafi kontrolować swej podległej klaczy, może mu ona zostać odebrana. Sługa może być w każdej chwili zwolniona ze swojej uniżonej funkcji za dobre sprawowanie przez władcę Hiraethu bądź ogiera, któremu podlega. Trzeba więc uważać - role mogą się odwrócić - niejedna klacz zaszła w stadzie niezwykle wysoko!

 • Z założenia klacze nie powinny mieć partnerów spoza Hiraethu, zaś urodzone przez nie źrebięta mają obowiązek trafić w szeregi stada. Wszelkie uchybienia są zazwyczaj karanie spadkiem w hierarchii.

 • Słowo władcy jest decydujące. O jego rangę nie można walczyć ( i jest to jedyna, o którą toczyć bojów w tym stadzie nie wolno ) - jest ona przyznawana dożywotnio i ogier traci ją jedynie wtedy, gdy umrze bądź dokona abdykacji. Ma on władzę autorytarną, jednakże nie powinien jej nadużywać - wiele okrutnych władców ginie nie milszą śmiercią. Uprawnienia przywódcy mają w tym wypadku służyć jedynie dobru stada.

 • Władczyni nie ma władzy samej w sobie, chociaż jest darzona powszechnym szacunkiem, w hierarchii znajdując się nieco wyżej od doradcy. Klacz ta zazwyczaj jest oficjalną partnerką władcy rodzącą mu królewskich potomków ( książę/księżna ). Ranga zachowana głównie po to, by nie zerwać z tradycją, chociaż, jak wiadomo, nikt nie ma takiego wpływu na ogiery, jak klacze, które je uwiodły. Po nastąpieniu nowej władczyni potomkowie poprzedniej zachowują swe tytuły księżnej/księcia, jednakże znajdują się w hierarchii niżej od potomstwa następczyni.Zadania niezbędne do awansowania ze "Zwykłego Konia" na pierwszą rangę danej specjalizacji ( kapłana/wojownika/medyka ):

 • Założenie własnej siedziby w odpowiednim dziale.
 • Odwiedzenie Alabastrowej Świątyni.
 • Skuteczna obrona przed drapieżnikiem.

Nie obowiązuje to koni które dołączyły do stada jako sługi - po zyskaniu wolności od razu zyskują rangę pierwszą bądź drugą ( licząc od dołu ) danej profesji. To samo tyczy się źrebiąt po tym, jak dorosną.


Ród Rządzący: ród ørnów.
Król od którego pochodzi ród: Ragnarr Blóðørn
Kogo zalicza się do rodu: księżne/książęta - potomkowie władcy oraz królowej obecnej bądź byłych królowych które władały u boku obecnego władcy oraz potomkowie księżnych/książąt.
Tworzenie imienia:
Po narodzeniu się bezpośredniego potomka Króla i obecnej Królowej do końca imienia dodaje się końcówkę "ørn" np. Ragnarr + ørn = Ragnarrørn. Po jego dorośnięciu bądź w trakcie jego okresu źrebięcego ( czyli mniej więcej wtedy, kiedy napadnie nas ciekawy pomysł )  należy rozdzielić obie te końcówki po czym do "ørn" dodać jakieś nordyckie (!) słowo np. Ragnarr + Blóð ( krew ) + ørn = Ragnarr Blóðørn
W przypadku książąt/księżnych pochodzących od byłej królowej bądź ich potomków oraz potomków książąt/księżnych pochodzących od obecnej królowej oraz wszystkich następnych wywodzących się od pokoleń wymienionych w tym akapicie do imienia dodaje się "ørn" i tak pozostawia np. Ragnarr + ørn = Ragnarrørn.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://andalusia.forumpolish.com
 
Hiraeth
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Andalusia  :: Początek :: ABC :: Stada-
Skocz do: